Beyin, Sinir Hastalıkları ve Amino Asit Tedavisi

Beyin ve sinir sisteminde birçok hastalığın sebebi bilinmemektedir. Kas hastalıkları, demans, ALS gibi birçok hastalıkta tedavi, sebep bilinemediği için başarısızdır. Hatta felce sebep olan damar tıkanmasının sebebi bile; oluşan pıhtının, vücudun savunma mekanizması tarafından yok edilememesidir. Zaten bu görüşe göre; pıhtı oluşumunu engelleyen mekanizma çökünce, pıhtı oluşmaya başlar.

İmmun sistemini kuvvetlendiren tedaviler, hastalıkları ortadan kaldırır. Bu durumu, çevredeki sinekleri öldürmek yerine bataklığı kurutmak gibi düşünebiliriz.

Amino Asit Takviyesi

Hücrenin ve immun sistemin en küçük yapı taşı olan amino asit, insan vücudunun ortalama yüzde yirmisidir. Birçok hastalık, vücudun en küçük yapı taşı olan amino asit eksikliği yüzünden oluşmaktadır.

Günümüzde yapılan çalışmalar, amino asit tahlili sonucu çıkan sonuçlar sayesinde; kalp, damar, şeker, kas, demans, sinirsel ve ruhsal birçok hastalığın oluşmadan riskinin tayin edilebileceğini göstermektedir. Gerekli görülürse takviye edilebilmesi sayesinde; var olan hastalıkların tedavisine yardımcı olurken, sağlıklı insanda da eksiği yerine koymak birçok hastalıktan korur.

Kan analizi ile eksik olan amino asitler saptanır ve kişiye özel ilaç hazırlanır, eksik tamamlanır, belli aralıklarla takip edilir. İmmun sistemi güçlendiren ve var olan hastalıklarda, tedaviye yardımcı olan en iyi yöntemlerden birisi “amino asit” takviyesidir. Özellikle hastalanmadan eksikliği tespit edilirse ve takviyesi yapılırsa; kişiyi birçok hastalıktan korur.

Dr. Serdar DAĞ